Jak pomagamy?

Co oferujemy rodzicom

Wspieramy rodziców dzieci w spectrum atyzmu na wiele sposobów:   • konsultacie z ekspertem przez doświadczenie • wsparcie psychologiczne • grupy wsparcia • psychoedukacja • szkolenia, webinary • specjaliści od autyzmu

Pomóż nam

Życzliwość i hojność darczyńców pozwala nam pomóc innym w potrzebie. Liczy się każda złotówka!

Na różnych etapach rozwoju dziecka, od wczesnej diagnozy po dorosłość, my rodzice dzieci autystycznych potrzebujemy różnorodnego, indywidualnego, dopasowanego specjalnie do naszych potrzeb wsparcia. Nasz profesjonalny zespół to wspaniali specjaliści, którzy pragną najlepszych wyników dla naszych dzieci, a przy tym z empatią i zrozumieniem wspierają ich opiekunów.

Konsultacie z ekspertem przez doświadczenie

Na każdym etapie, czy jest to moment, kiedy dopiero co zdiagnozowane zostało spektrum autyzmu u twojego dziecka, a być może  nie masz jeszcze diagnozy, a taką diagnozę podejrzewasz  lub diagnozę dziecko otrzymało jakiś czas temu, ale teraźniejszy jego etap rozwojowy, jego zachowanie, przysparza Ci dodatkowych zmartwień, spotkanie z naszym ekspertem przez doświadczenie pozwoli Ci zadać nawet najbardziej trudne pytania, uzyskać wsparcie i ułożyć plan działania. Być może masz pytania na temat spektrum autyzmu lub zastanawiasz się, co dalej? Co jeszcze mogę zrobić? Gdzie szukać pomocy? Czujesz, że potrzebujesz wsparcia, wskazówek albo po prostu wysłuchania i zrozumienia, to spotkanie i rozmowa z Pauliną są bardzo dobrą opcją.

Kto pomaga?

Naszym Ekspertem przez Doświadczenie jest  założycielka Fundacji dla Nas – Paulina Moffitt.  Jest mamą dwóch autystycznych chłopców (13 lat i 5 lat), studentką V roku psychologii klinicznej. Więcej w nasza historia.

Wsparcie psychologiczne

Długotrwały stres, lęk, brak realizowania swoich potrzeb, izolacja społeczna, trauma i wiele innych czynników wpływają na zdrowie psychiczne. Nasi doświadczeni psychologowie udzielają pomocy psychologicznej  w celu odzyskania rónwowagi oraz dobrostanu przez rodziców.

Kto pomaga?

Nasi wykwalifikowani specjaliści wspierają rodziców dzieci  w spektrum autyzmu i innych członków rodziny w trudnych sytuacjach, wydarzeniach czy przeżyciach.

Grupy wsparcia

To cykl spotkań, które mają na celu stworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń pomiędzy rodzicami dzieci ze spektrum autyzmu. Empatyczne słuchanie, zrozumienie i akceptacja dla osób, które znajdują się w podobnej sytuacji życiowej.

Kto pomaga?

Grupa wsparcia to nie spotkanie warsztatowe ani terapeutyczne. Prowadzimy grupy wsparcia zamknięte, obejmujące cykl 5 spotkań.

Obserwuj nasze media społecznościowe, aby dowiedzieć się o najbliższych wolnych miejscach.

Aktulany nabór do grup wsparcia

Grupa wsparcia online

Psychoedukacja

Aby zrozumieć zachowania dziecka w spektrum autyzmu, jego sposób myślenia, uczenia się, wizji świata należy zgłębić wiedzę o samym zaburzeniu. Psychoedukacja rodziców jest bardzo ważnym elementem  terapii dziecka. Kluczem do lepszego wspólnego funkcjonowania w rodzinie, szkole i poprawienia relacji interpersonalnych jak i społecznych.

W celu ogólnego poszerzania swojej wiedzy zapraszamy na nasze media społecznościowe jak i na bloga, gdzie publikowane są posty o charakterze edukacyjnym.

Kto pomaga?

Jeśli potrzebujesz omówienia specyficznego zagadnienia indywidualnie zapraszamy do spotkań z naszymi specjalistami, ekspertami przez doświadczenie.

Szkolenia, warsztaty

Organizujemy szkolenia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę dla rodziców, terapetów, nauczycieli, studentów i osób zainteresowanych tematyką spektrum autyzmu.

Kto pomaga?

Śledź nas w mediach społecznościowych, aby jako pierwszy dowiedzieć się o naszych wydarzeniach.

Aktulany nabór

Szkolenie online dr hab. Barbara Winczura – Jak u małego dziecka rozpoznać autyzm?

Specjaliści od autyzmu

Cognito Centrum Zdrowia Psychicznego i Rozwoju

Wysoko wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści oferują rzetelną i kompleksową diagnozę spektrum autyzmu.

Logoofun Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Dynamicznie się rozwijająca poradnia, z zaangażowaną kadrą, odpowiadającą na indywidualne zapotrzebowania naszych dzieci.

Dobrzykowice i Kamieniec Wrocławski

Beata Miazga Sensorek - Poradnia Usprawniania Sensorycznego

Terapia ręki, nadwrażliwość pokarmowa, odruchy i masaże to tylko niektóre z oferowanych usług.

Wrocław​

Renata Nagler-Kowerdan

Specjalistyczy Prywatny Gabinet Logopedyczny i Rozwoju.

Sarbinowska 15/1A, 54-320 Wrocław