Poznaj Nas!

Specjaliści, terapeuci, rodzice, eksperci przez doświadczenie, studenci, wolontariusze

Jesteśmy fundacją działającą na terenie Wrocławia i okolic, której celem jest wspieranie i pomaganie rodzicom dzieci w spektrum autyzmu. Nas - rodziców dzieci w spektrum autyzmu jest wielu. Zatem w tej podróży łatwiej jest nam razem!

Nasza Historia

Wszystko zaczęło się 10 lat temu, gdy moje pierwsze dziecko, piękny, uroczy, spokojny chłopiec w wieku 3 lat został zdiagnozowany z autyzmem. Szok, niedowierzanie, przeogromny ból i rozpad dotychczasowej rzeczywistości jak i tak oczekiwanej przyszłości. Pierwsze przypadkowe myśli, natłok  gniewu, smutku, buntu, obaw, lęku i w tym wszystkim my, młodzi rodzice z poszarpanymi sercami.

Nie wiedzieliśmy z mężem za wiele o autyzmie, wróciliśmy do domu zalani łzami i tak sami, musieliśmy ułożyć sobie nowy plan na życie.  Na szczęście w  tym wszystkim największej siły dawał nam on – nasz autystyczny syn!

Bywało  (i jest) ciężko, śmiesznie,  przerażająco, ale i doniośle przy kolejnych naszych wspólnych sukcesach. Zawsze jest szczerze i autentycznie, czasami do bólu.  Jest mnóstwo miłości, akceptacji i wiary w to, co robimy, aby ta nasza droga była szczęśliwa.

Po jakimś czasie zaczęłam podnosić się z tych łopatek i nauczyłam cieszyć się małymi rzeczami, nie mieć zbyt dalekich celów, ale przede wszystkim nauczyłam się wierzyć w naszego syna. Za wszelką cenę chciałam poznać, zrozumieć ten świat, niczym jak w komputerach, inny system operacyjny, który tak bardzo odbiega od znanego mi Windowsa. Tomy książek, 10 lat w terapii z synem, stały kontakt ze specjalistami, studia psychologiczne (psychologia kliniczna) wszystko po to, aby oswoić autyzm. Czy da się to zrobić? Ano da się!

Nasza Misja

Dziś wiem, że autyzm  nie tylko zabrał mi  marzenia o przyszłości czy zwykłą codzienność, ale i dał mi na nowo wiarę w dobro, w ludzi, nadał sensu, zmusił do rozwoju, przewartościowania życia i walki o siebie i moje dzieci. Wzmocnił moje partnerstwo z mężem, choć nie zawsze było łatwo (i nie jest). Umacnia więzi z rodziną, choć i tu początki były dla obu stron trudne.

Piszę o dzieciach, gdyż pięć lat po diagnozie mojego pierworodnego urodził się piękny, idealny synek, który 2 lata po swoich urodzinach został zdiagnozowany z spektrum autyzmu.

Być może pomyślałeś, że było łatwiej mi za drugim razem przejść przez to doświadczenie, bo przecież taka kolej rzeczy, uczymy się i nabywamy odporności. Nie ma nic bardziej nieprawdziwego. Po każdej takiej diagnozie następuje okres żałoby, straty. Jednak byłam już mądrzejsza o doświadczenia tak skrzętnie zebrane w naszej codzienności z autyzmem.

Dlatego szczerze wierzę, że Fundacja dla Nas powstawał w moim sercu od dnia diagnozy mojego pierwszego syna, poprzez momenty samotności i wycofania, łzy szczęścia i dumy,  aż do momentu kiedy stałam się gotowa, aby dzielić się naszą historią i doświadczeniem i pomagać tym, którzy też idą w tę wędrówkę oswojenia autyzmu.

Rodzice dzieci z autyzmem borykają się z przeogromnym codziennym stresem, lękiem i często brakiem psychologicznego wsparcia dla siebie. Ich związek często przeżywa wyboje, a oni sami potrzebują wsparcia w najprostszych codziennych chwilach. Placówki dla dzieci w spektrum autyzmu są na szczęście już coraz bardziej dostępne, a dzięki kampaniom społecznym świadomość autyzmu rośnie. Niestety brak jest miejsc pomocy rodzicom, opiekunom dzieci z autyzmem i  dlatego celem Fundacji dla Nas jest wspieranie, pomaganie, edukowanie a czasami po prostu trwanie przy rodzicach w tych dobrych jak i w tych trudniejszych chwilach.  

Autyzm nadał mi nowy sens życia, choć to nie ja go wybrałam, to autyzm wybrał mnie.

Paulina Moffitt
Założycielka i Prezes Fundacji dla Nas

Zarząd Fundacji i Rada Fundacji

Paulina Moffitt

Fundator i Prezes Zarządu

Ekspert przez doświadczenie, psycholog specjalność kliniczna. Mama dwóch autystycznych chłopców (14 i 6 lat), autorka książki “Wszystko, czego pragniesz…”

Prywatnie kocha podróżować, poznawać inne kultury, odkrywać nieznane i mówić w językach obcych.

Katarzyna Dziubek

Wiceprezes

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku finanse i rachunkowość. Zawodowo od lat związana z zarządzaniem finansami, prywatnie mama dwójki dzieci w wieku szkolnym. Uwielbia podróżować, odkrywać świat kulinarny i słuchać dobrego rocka. Czynnie wspiera rodziców, nie tylko dzieci z autyzmem.

Arleta Kucharska

Przewodnicząca Rady Fundacji

Pomaganie innym to misja życiowa Arlety, która już od szkolnych lat wspiera wszelkie akcje społeczne. Człowiek wielkiego serca, z jeszcze większą empatią i duchem bojownika, który wierzy w  ludzi i w dobro świata.

W swoim życiu zawodowym najpierw pracowała jako wychowawca w przedszkolu, później przez 7 lat była kuratorem społecznym. Opiekowała się , nadzorowała i  wspierała 10 rodzin w potrzebie, między innymi rodziny, w których były dzieci w spektrum autyzmu. Arleta współpracowała z psychologiem, pedagogiem szkolnym i innymi specjalistami w celu poprawienia funkcjonowania rodzin.

Uważne słuchanie, zaangażowanie, zaufanie , autentyczność i łatwość nawiązywania kontaktów to tylko niektóre z mocnych stron Arlety. Od 2011 roku zawodowo związana jest z prokuraturą.

Prywatnie kocha góry, rozmowy z ludźmi i wszelkiego rodzaju aktywności społeczne. Jako Przewodnicząca Rady Fundacji wspiera działania statutowe fundacji i czuwa nad jej funkcjonowaniem.

Nasi Specjaliści

Paulina Moffitt

Psycholog, specjalność kliniczna

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, ukończyła jednolite studia magisterskie specjalność psychologia kliniczna z wyróżnieniem, wielokrotna stypendystka rektora dla najlepszych studentów.

Udziela wsparcia psychologicznego dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym. Obszarami jej wsparcia są: poradnictwo, pomoc psychologiczna w kryzysie, diagnoza, psychoedukacja, wsparcie wychowawcze dla rodziców.

W pracy z dziećmi wspiera ich ogólny rozwój, pracuje na mocnych stronach dziecka, w atmosferze zaufania i akceptacji. Wykorzystuje wybrane techniki z nurtu poznawczo-behawioralnego.

Anna Mazur-Grasza

Psycholog, neuroterapeuta (mikropolaryzacja)

Anna wnosi bardzo bogate i wielospecjalistyczne doświadczenie do naszej fundacji. Jest psychologiem i neuroterapeutą dla osób dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży.

Obszary specjalizacji Anny zgodne z odbytymi kursami, szkoleniami, warsztatami. Diagnoza psychologiczna (określenie poziomu i profilu inteligencji – testy: WISC-V, IDS-2, IDS-P, Leiter-3, Raven-2: rozpoznawanie spektrum autyzmu, w tym zespołu Aspergera – kwestionariusze ASRS); rozpoznawanie poziomu zachowań adaptacyjnych (poznawczych, praktycznych i społecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną kwestionariusze ABAS-3; diagnozowanie zespołu ADD/ADHD – test MOXO dla dzieci, młodzieży i dorosłych). Ponadto Anna specjalizuje się w poradnictwie i wsparciu psychologicznym (interwencja kryzysowa, terapia poznawczo-behawioralna, terapia i mediacje rodzinne, psychoedukacja w temacie zaburzeń neurorozwojowych) jak również w prowadzeniu warsztatów i szkoleń według zgłaszanych potrzeb dla rodziców, nauczycieli, innych grup zawodowych. Anna jako psycholog neuroterapeuta prowadzi terapię EEG-biofeeedback i mikropolaryzację.

Kilkudziesięcioletnie doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Oławie, we własnym Gabinecie Pomocy Psychologicznej, który prowadzi już od ponad 25 lat. Na codzień współpracuje z psychiatrą dr Renatą Ullmann w rozpoznawaniu zaburzeń rozwojowych i psychicznych dzieci, młodzieży i dorosłych. W latach 2010-2022 współpracowała w charakterze normalizatora z Pracownią Testów Psychologicznych w Warszawie. 

Prywatnie uwielbia czytać, podróżować, pasjonuje ją muzyka, architektura jak i teatr oraz kino. Prowadzi aktywny i zdrowy styl życia.

Lidia Blicharz

Psycholog

Lidia wspiera rodziców i opiekunów dzieci w spektrum autyzmu we wszystkich ważnych, trudnych i wyjątkowych sytuacjach w życiu. Lidia oferuje poradnicwto psychologiczne głownie młodzieży i osób dorosłych,  wspiera osoby mierzace sie z roznymi trudnosciami, prowadzi psychoedukacje.

Wspiera w sytuacjach kryzysowych (przemoc, diagnoza chorób trudnych, kryzys emocjonalny, zaloba, trudnosci w szkole, pracy, w zwiazkach).

Przede wszystkim korzysta z technik opartych na terapi poznawczo-behawioralnej, ktorej skutecznosc zostala potwierdzona empirycznie. Korzysta rowniez z ACT( oraz terapii akceptacji i zaangazowania) , DBT (terapia dialektyczno behawioralna) oraz narzedzia komunikacji Porozumienia Bez Przemocy (Marschall Rosenberg).

W wolnych chwilach uwielbia podrozowac, czytac ksiazki przy dobrej kawie. Praktykuje uwaznosc (bycie tu i teraz), ceni sobie kontakt z naturą i czas spędzany z bliskimi.

Nasza Drużyna

Karolina Borkowska

Communications Manager

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Komunikacji Wizerunkowej ze specjalnością Communications Design oraz Psychologii, studiów pierwszego stopnia Uniwersytetu SWPS.

Karolina wspiera naszą fundację poprzez aktywną działalność w mediach społecznościwych jak i dbając o nasz wizerunek. Jej entuziazm i zaangażowanie są  inspiracją do działania dla wielu. Prywatnie miłośniczka podróżowania oraz odkrywania nowych miejsc. Czynnie wspiera rodziców dzieci z autyzmem i ich rodziny, nie tylko w ramach fundacji.

Weronika Norwa-Wawrzyniak

Human Resources Manager

Studentka V roku psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Na codzień zawodowo związana z pracą w dziale HR. Prywatnie miłośniczka dobrego jedzenia i kotów, w wolnych chwilach najbardziej lubi spędzać czas na łonie natury.

Zafascynowana zrównoważonym rozwojem i ekologią. Zależy jej na wspieraniu i pomaganiu tym, którzy tego potrzebują, a realizuje to na co dzień zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Katarzyna Badecka

Office Manager

Absolwentka romanistyki, pracująca na co dzień w korporacji. Prywatnie miłośniczka poznawania nowych kultur, języków obcych i miejsc. W wolnych chwilach spędza czas z rodziną i przyjaciółmi.

Katarzyna wspiera naszą fundację poprzez prowadzenie naszego biura, dba o sprawną komunikację i odpowiada na wszelkie zapytania. Jej dokładność i zaangażowanie we wszystkie nasze poczynania są dla nas cennym wsparciem. A jej wielkie serce pomieści wszystkie nasze rodziny. 

Adrianna Radzikowska-Kowalczyk

Psycholog, Training and Development Manager

Absolwentka jednolitych studiów magisterskich, specjalność kliniczna na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Adrianna wspiera nasze działania w organizacji szkoleń i wyszukiwaniu nowych ścieżek rozwoju. Doskonale rozumie drogę życia rodzin z doświadczeniem autyzmu, jako siostra brata w spektrum. Sama mówi, że “jako psycholog wiem, że każda relacja ma potencjał, by stać się źródłem siły i wsparcia.”

Prywatnie lubi spędzać czas z dala od zgiełku miasta, delektując się naturą i pieszymi wędrówkami po górach. 

Dołącz do Nas! ​

Pomóż nam

Życzliwość i hojność darczyńców pozwala nam pomóc innym w potrzebie. Liczy się każda złotówka!

Współpracuj z nami

Oferujesz umiejętności, usługi, które twoim zdaniem wesprą naszą społeczność, opowiedz nam o nich.