Poznaj Nas!

Specjaliści, terapeuci, rodzice, eksperci przez doświadczenie, studenci, wolontariusze

Jesteśmy fundacją działającą na terenie Wrocławia i okolic, której celem jest wspieranie i pomaganie rodzicom dzieci w spektrum autyzmu. Nas - rodziców dzieci w spektrum autyzmu jest wielu. Zatem w tej podróży łatwiej jest nam razem!

Nasza Historia

Wszystko zaczęło się 10 lat temu, gdy moje pierwsze dziecko, piękny, uroczy, spokojny chłopiec w wieku 3 lat został zdiagnozowany z autyzmem. Szok, niedowierzanie, przeogromny ból i rozpad dotychczasowej rzeczywistości jak i tak oczekiwanej przyszłości. Pierwsze przypadkowe myśli, natłok  gniewu, smutku, buntu, obaw, lęku i w tym wszystkim my, młodzi rodzice z poszarpanymi sercami.

Nie wiedzieliśmy z mężem za wiele o autyzmie, wróciliśmy do domu zalani łzami i tak sami, musieliśmy ułożyć sobie nowy plan na życie.  Na szczęście w  tym wszystkim największej siły dawał nam on – nasz autystyczny syn!

Bywało  (i jest) ciężko, śmiesznie,  przerażająco, ale i doniośle przy kolejnych naszych wspólnych sukcesach. Zawsze jest szczerze i autentycznie, czasami do bólu.  Jest mnóstwo miłości, akceptacji i wiary w to, co robimy, aby ta nasza droga była szczęśliwa.

Po jakimś czasie zaczęłam podnosić się z tych łopatek i nauczyłam cieszyć się małymi rzeczami, nie mieć zbyt dalekich celów, ale przede wszystkim nauczyłam się wierzyć w naszego syna. Za wszelką cenę chciałam poznać, zrozumieć ten świat, niczym jak w komputerach, inny system operacyjny, który tak bardzo odbiega od znanego mi Windowsa. Tomy książek, 10 lat w terapii z synem, stały kontakt ze specjalistami, studia psychologiczne (psychologia kliniczna) wszystko po to, aby oswoić autyzm. Czy da się to zrobić? Ano da się!

Nasza Misja

Dziś wiem, że autyzm  nie tylko zabrał mi  marzenia o przyszłości czy zwykłą codzienność, ale i dał mi na nowo wiarę w dobro, w ludzi, nadał sensu, zmusił do rozwoju, przewartościowania życia i walki o siebie i moje dzieci. Wzmocnił moje partnerstwo z mężem, choć nie zawsze było łatwo (i nie jest). Umacnia więzi z rodziną, choć i tu początki były dla obu stron trudne.

Piszę o dzieciach, gdyż pięć lat po diagnozie mojego pierworodnego urodził się piękny, idealny synek, który 2 lata po swoich urodzinach został zdiagnozowany z spektrum autyzmu.

Być może pomyślałeś, że było łatwiej mi za drugim razem przejść przez to doświadczenie, bo przecież taka kolej rzeczy, uczymy się i nabywamy odporności. Nie ma nic bardziej nieprawdziwego. Po każdej takiej diagnozie następuje okres żałoby, straty. Jednak byłam już mądrzejsza o doświadczenia tak skrzętnie zebrane w naszej codzienności z autyzmem.

Dlatego szczerze wierzę, że Fundacja dla Nas powstawał w moim sercu od dnia diagnozy mojego pierwszego syna, poprzez momenty samotności i wycofania, łzy szczęścia i dumy,  aż do momentu kiedy stałam się gotowa, aby dzielić się naszą historią i doświadczeniem i pomagać tym, którzy też idą w tę wędrówkę oswojenia autyzmu.

Rodzice dzieci z autyzmem borykają się z przeogromnym codziennym stresem, lękiem i często brakiem psychologicznego wsparcia dla siebie. Ich związek często przeżywa wyboje, a oni sami potrzebują wsparcia w najprostszych codziennych chwilach. Placówki dla dzieci w spektrum autyzmu są na szczęście już coraz bardziej dostępne, a dzięki kampaniom społecznym świadomość autyzmu rośnie. Niestety brak jest miejsc pomocy rodzicom, opiekunom dzieci z autyzmem i  dlatego celem Fundacji dla Nas jest wspieranie, pomaganie, edukowanie a czasami po prostu trwanie przy rodzicach w tych dobrych jak i w tych trudniejszych chwilach.  

Autyzm nadał mi nowy sens życia, choć to nie ja go wybrałam, to autyzm wybrał mnie.

Paulina Moffitt
Założycielka i Prezes Fundacji dla Nas

Zarząd Fundacji i Rada Fundacji

Paulina Moffitt

Fundator i Prezes Zarządu

Ekspertka przez doświadczenie, mama dwóch autystycznych chłopców (13 i 5 lat), pisarka, studentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Prywatnie kocha podróżować, poznawać inne kultury, odkrywać nieznane i mówić w językach obcych.

Katarzyna Dziubek

Wiceprezes

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku finanse i rachunkowość. Zawodowo od lat związana z zarządzaniem finansami, prywatnie mama dwójki dzieci w wieku szkolnym. Uwielbia podróżować, odkrywać świat kulinarny i słuchać dobrego rocka. Czynnie wspiera rodziców, nie tylko dzieci z autyzmem.

Arleta Kucharska

Przewodnicząca Rady Fundacji

Pomaganie innym to misja życiowa Arlety, która już od szkolnych lat wspiera wszelkie akcje społeczne. Człowiek wielkiego serca, z jeszcze większą empatią i duchem bojownika, który wierzy w  ludzi i w dobro świata.

W swoim życiu zawodowym najpierw pracowała jako wychowawca w przedszkolu, później przez 7 lat była kuratorem społecznym. Opiekowała się , nadzorowała i  wspierała 10 rodzin w potrzebie, między innymi rodziny, w których były dzieci w spektrum autyzmu. Arleta współpracowała z psychologiem, pedagogiem szkolnym i innymi specjalistami w celu poprawienia funkcjonowania rodzin.

Uważne słuchanie, zaangażowanie, zaufanie , autentyczność i łatwość nawiązywania kontaktów to tylko niektóre z mocnych stron Arlety. Od 2011 roku zawodowo związana jest z prokuraturą.

Prywatnie kocha góry, rozmowy z ludźmi i wszelkiego rodzaju aktywności społeczne. Jako Przewodnicząca Rady Fundacji wspiera działania statutowe fundacji i czuwa nad jej funkcjonowaniem.

Nasi Specjaliści

Anna Mazur-Grasza

Psycholog, mediator, neuroterapeuta

Anna wnosi bardzo bogate i wielospecjalistyczne doświadczenie do naszej fundacji. Jest psychologiem dziecięcym oraz psychoterapeutą osób dorosłych.

Jej kompetentne wsparcie psychologiczne dla dzieci i dorosłych oraz fachowe wskazówki  dotyczące opieki nad dziećmi  z zaburzeniami są mocnymi stronami.

Prowadzi EEG-Biofeedback i jest Liderem Zmian w obszarze kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – kompetencje nadane przez MEN.

Ponado kilkudziesiątletnie doświadczenie pracy psychologa wzmacnia rzetelną diagnozę, zachowując dobro dziecka na każdym etapie postępowania.  

Prywatnie uwielbia podróżować, słuchać dobrej muzyki i spędać czas z przyjaciółmi i rodziną.

Lidia Blicharz

Psycholog

Lidia wspiera rodziców i opiekunów dzieci w spektrum autyzmu we wszystkich ważnych, trudnych i wyjątkowych sytuacjach w życiu. Lidia oferuje poradnicwto psychologiczne głownie młodzieży i osób dorosłych,  wspiera osoby mierzace sie z roznymi trudnosciami, prowadzi psychoedukacje.

Wspiera w sytuacjach kryzysowych (przemoc, diagnoza chorób trudnych, kryzys emocjonalny, zaloba, trudnosci w szkole, pracy, w zwiazkach).

Przede wszystkim korzysta z technik opartych na terapi poznawczo-behawioralnej, ktorej skutecznosc zostala potwierdzona empirycznie. Korzysta rowniez z ACT( oraz terapii akceptacji i zaangazowania) , DBT (terapia dialektyczno behawioralna) oraz narzedzia komunikacji Porozumienia Bez Przemocy (Marschall Rosenberg).

W wolnych chwilach uwielbia podrozowac, czytac ksiazki przy dobrej kawie. Praktykuje uwaznosc (bycie tu i teraz), ceni sobie kontakt z naturą i czas spędzany z bliskimi.

Nasza Drużyna

Karolina Borkowska

Communication Manager

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Komunikacji Wizerunkowej ze specjalnością Communications Design oraz Psychologii, studiów pierwszego stopnia Uniwersytetu SWPS.

Karolina wspiera naszą fundację poprzez aktywną działalność w mediach społecznościwych jak i dbając o nasz wizerunek. Jej entuziazm i zaangażowanie są  inspiracją do działania dla wielu. Prywatnie miłośniczka podróżowania oraz odkrywania nowych miejsc. Czynnie wspiera rodziców dzieci z autyzmem i ich rodziny, nie tylko w ramach fundacji.

Weronika Norwa-Wawrzyniak

Human Resources Manager

Studentka V roku psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Na codzień zawodowo związana z pracą w dziale HR. Prywatnie miłośniczka dobrego jedzenia i kotów, w wolnych chwilach najbardziej lubi spędzać czas na łonie natury.

Zafascynowana zrównoważonym rozwojem i ekologią. Zależy jej na wspieraniu i pomaganiu tym, którzy tego potrzebują, a realizuje to na co dzień zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Katarzyna Badecka

Office Manager

Absolwentka romanistyki, pracująca na co dzień w korporacji. Prywatnie miłośniczka poznawania nowych kultur, języków obcych i miejsc. W wolnych chwilach spędza czas z rodziną i przyjaciółmi.

Katarzyna wspiera naszą fundację poprzez prowadzenie naszego biura, dba o sprawną komunikację i odpowiada na wszelkie zapytania. Jej dokładność i zaangażowanie we wszystkie nasze poczynania są dla nas cennym wsparciem. A jej wielkie serce pomieści wszystkie nasze rodziny. 

Dołącz do Nas! ​

Pomóż nam

Życzliwość i hojność darczyńców pozwala nam pomóc innym w potrzebie. Liczy się każda złotówka!

Współpracuj z nami

Oferujesz umiejętności, usługi, które twoim zdaniem wesprą naszą społeczność, opowiedz nam o nich.